Newgarden hu

Bajor Imre Wikipédia

Vajon miért kell ezt titokban tartani? -- Elkágyé vita 2014. szeptember 18., 14:00 (CEST)

Bajor Imre gyerekként műkorcsolya-világbajnoknak készült, felnőttként Hernádi Judit lovagjának | Startlap

Bajor Imre színész, humorista 1957. március 9-én született Budapesten. Gyerekként műkorcsolya-világbajnok akart lenni, később inkább inkább gombfocira váltott – mert ahhoz nem kellett edzésre járnia. Ráadásul a meccseket "élőben" közvetítette, olyan hangosan, hogy zengett tőle a ház. A Színművészeti felvételijén alig kezdett bele a versébe, a bizottság tagjai félbeszakították és másikat kértek tőle. Bajor erre megsértődött és dühösen sarkon fordult, mondván, egy ideig a közeli Erzsike presszóban lesz, jöjjenek oda, ha elnézést akarnak kérni tőle! Ezt persze hiába várta. Így 19 évesen inkább segédszínész lett a Déryné Színháznál Verebes István fedezte a Balettcipő nevű lokálban. Így emlékezett erre: "[n]agyon fiatal, ismeretlen fiú voltam, és már akkor is én szórakoztattam az ott lévő társaságot. Pista kérdezte, mivel foglalkozom, mert ez hihetetlen, amit ott előadok". A Játékszínbe is Verebes ajánlására került be egy gyerekdarabba, majd a Hyppolit, a lakájban már neves színészek között játszott.

bajor imre wikipédia a country

Ötvenhét éves korában meghalt Bajor Imre

Bajor Imre (Budapest, 1957. március 9. – Budapest/Veszprém, 2014. augusztus 6. ) magyar színész, humorista. Bajor Rezső és Hodálik Judit gyermekeként született 1957. március 9-én. Két gyermeke van Hámori Eszter színésznőtől, Lili és Marcell. Színészi pályáját az Állami Déryné Színházban kezdte 1976-ban, 19 évesen. Színházi karrierjének alakulásában Verebes István játszott fontos szerepet, amikor a színházi körökben frekventált, Balettcipő nevű lokálban felfedezte tehetségét. 2012-ben így vallott erről: "[n]agyon fiatal, ismeretlen fiú voltam, és már akkor is én szórakoztattam az ott lévő társaságot. Pista kérdezte, mivel foglalkozom, mert ez hihetetlen, amit ott előadok […]". Verebes ajánlására Berényi Gábor, a Játékszín igazgatója adott neki egy kisebb szerepet egy gyerekdarabban, majd a Verebes István által rendezett Hyppolit, a lakáj című darabban már neves színészek között játszott. Sok rendezővel dolgozott, de legtöbbet Verebessel. Idővel kapcsolatuk barátsággá alakult. 1984-től öt éven át az Állami Déryné Színház színésze volt, majd 1989-től a Játékszínben játszott, 1999-től szabadfoglalkozású színészként dolgozott, emellett az abban az évben indult Heti Hetes állandó tagja volt.

Aki kicsit is ismeri Bajorimit, tudja, mennyire melegszívű és önzetlen, lehet rá számítani, munkabírása és jókedve egész napos forgatások során sem lankad. Lakása tele mindeféle érdekességgel, szép, egyedi bútorok és elképesztő tárgyak furcsa halmaza képezi otthonának nagy részét. Barátai és együtt véghezvitt fröccsözésekkel kapcsolatban van egy eset amikor is A Játékszín egyik darabjában két jelenet közt mindig volt egy órányi üresjárat. Kollégájával ilyenkor rendszeresen kilógtak a szemben lévő kocsmába fröccsözni. Mivel kifelé menet el kellet menniük a színház igazgatójának irodája előtt, ki kellett találniuk valamit, hogy ne bukjanak le. Bajor és barátja az iroda előtt elmenőben jó hangosan, hogy az igazgató is hallja-arról beszéltek, miként segítsenek megszerelni egymás kocsiját. A két, egyébként az autókhoz abszolút nem értő színész akkor bukott le, amikor az igazgató egyszer kijött és megkérte őket, nézzé már meg az övét is, mert valami baj van vele. Legjobb barátja: Koós János.

Bajor Lili Színművészeti - Hazai sztár | Femina

A férfi 1999. június 24-én Fő utcai üzletében dolgozott, amikor egy rabló támadt rá, három lövéssel kivégezte, majd elvitt a trezorból 15 millió forint értékű órát. A gyilkossággal később F. Sz. Attilát vádolták meg, de a bíróság bizonyítékok hiányában felmentette – hiába szólt ellene két tanúvallomás, és hiába találták meg a barátnőjénél a Mátrai üzletéből elvitt egyik órát. Bajor Imre előző kapcsolatából született gyerekeivel, Lilivel és Marcival is jóban volt Ildikó (Fotó: Pozsonyi Zita) Ildikónak persze csak részben nyújthatott volna vigaszt, ha a rendőrség elkapja, és rács mögé juttatja férje gyilkosát, hisz az asszony aznap éjjel a támaszát vesztette el, akinek örök hűséget fogadott. Ildikó mellett a színész megszelídült, és haláláig szerette az asszonyt A tragédia után az asszony összeomlott, a bajban csak barátnőjére, Szulák Andreára (50) számíthatott, aki igyekezett Ildikót kirángatni a letargiából. Ildikó egy nap épp akkor állított be Szulákhoz, amikor Bajor nála vendégeskedett.

  • Bukósisak bluetooth napszemüveg
  • Bajor Imre halála (†57) - Ildikó életében nem ez az első tragédia - Blikk
  • Emánuel teljes film
  • "Lavender floral nails műköröm ekkor: 2019 Körmök, Körömötletek és Körömminták" — card of the user женя з. in Yandex.Collections
  • Bajor imre wikipédia a sentence
  • Nemzetközi zongorafesztivál törökszentmiklós
  • Meseautó
  • Bajor Imre állapota sokkolta a gyerekeit | BorsOnline - Sztárhírek - Pletyka - Krimi - Politika - Sport
  • Ma lenne 61 éves Bajor Imre | Startlap
  • Bajor Imre - Helyismeret
  • Lada 2110 - Eladó Lada - Mezőtúr - Apróhirdetés Ingyen

Ma lenne 61 éves Bajor Imre | Startlap

Számos színpadi darabban feltűnt, de a Szomszédok című tévésorozat szerzett számára országos ismertséget, ahol 77 epizódban Oli urat, a női fodrászt alakította. Horváth Ádám a Hyppolit, a lakáj kétszázadik előadásán látta meg őt és ötlötte ki számára a fodrász szerepét. Az Árpa Attila által rendezett Pasik című sorozatban 2000–2003 között forgatott és játszotta Palika szerepét. A filmezés is fontos volt a számára, szerepelt többek között a Meseautó című, közönségsikert aratott 2000-es remake-ben, amelyben az eredetileg Kabos Gyula által alakított komikus karaktert formálta meg. 2004-ben Tímár Péter Le a fejjel! című produkciójában Hernádi Judit és Gálvölgyi János partnere volt. Nagy népszerűségre tett szert, több show-ba meghívták, és Csóközön című önálló estjével bejárta az országot. Az 1990-es évektől a Rádiókabarék meghatározó szereplője volt; széles körben ismertté vált, itt elhangzott produkciójának refrénje: "én, a Gyula, meg az Ottó, a Tóth Ottó". A fellépések előtt mindig lámpalázzal küzdött különösen akkor, amikor több év kihagyás után állt ismét színpadra.

2009-ben a vendéglátóhely azonban csődbe ment, a helyiséget áron alul értékesítenie kellett. 2010 januárjában otthonában összeesett, majd kórházba került kimerültség miatt, később kiderült, hogy vérnyomásproblémái is vannak. Két és fél hónapos kényszerpihenő után tért vissza a színpadra és a Heti Hetesbe. 2013-ban megint beteg lett, 2014 elején ismét kórházba került, kiderült, hogy agydaganata van. A kínai Kantonba is elutazott gyógykezelésre, de végül az ottani orvosok mégsem kezelték. 2014. augusztus 6-án, 57 éves korában hunyt el agydaganatban. Színpadi szerepek A Színházi adattárban regisztrált bemutatóinak száma 43. Filmjei Játékfilmek Nyom nélkül (1982) Sortűz egy fekete bivalyért (1985) Képvadászok (1985) Hótreál (1987) Zuhanás közben (1987) Az új földesúr (1989) Vörös vurstli (1991) Meseautó (2000) Le a fejjel! (2005) Egy szoknya, egy nadrág (2005) Szuperbojz (2009) Tévéfilmek Peches ember ne menjen a jégre (1980) Szeszélyes évszakok (1981) Villanyvonat (1984) Aranyóra (1987) Linda (1986–1989) Álombolt (1988) Jolán és a férfiak (1989) Freytág testvérek (1989) Angyalbőrben (1990) Kárpót medence – Élő hócipő (1991) Szomszédok (1990–1993) Família Kft.

Bajor Imre - Helyismeret

Bajor Imre Született: Budapest 1957. március 9. Elhunyt: Pályafutása Foglalkozása: színművész (Budapest, 1957. március 9. ) színművész. Élete 1975 Szinyei Merse Pál Gimnázium, Budapest 1976-tól 1983-ig az Állami Déryné Színház gyakorló színművésze. 1983-tól szabadfoglalkozású művész, 1989-től a Játékszínben lép fel, de számos más színházban is vendégszerepel. Elsősorban vígjátékokban, kabaréműsorokban vált országosan ismertté. Gyermek- és ifjúkora nyarait Balatonalmádiban, nagyszüleinél töltötte. Főbb szerepei 1984 Makács Csaba (Zágon I. -Nóti-K. -Eisemann: Hyppolit, a lakáj) Játékszín, 1991 Csóközön. Önálló est. Mikroszkóp Színpad, 1994 A fiú (Bach, A. Apa csak egy van) Vidám Színpad, 1995 Az élettől keletre. Politikai kabaré. Vidám Színpad. Televízió 1985 Vámos Miklós: Villanyvonat, 1986 Gát György-Polgár András: Linda, 1987 Farkasházy Tivadar: Megengedett sebesség, 1987 Szép Ernő: Aranyóra, 1989 - Ez + Az, 1990-1994 Szomszédok, 1991 - Szeszélyes évszakok, 1991 Van szerencsém. Önálló est, 1994 - Família.

Hernádi Judit sokszor volt partnere különböző előadásokban, neki folyton udvarolt. A kérdésre, kit vagy mit vinne magával egy lakatlan szigetre, rögtön rávágta: Hernádi Juditot. Kolléganője megígérte neki, 70-80 évesen kényelmes kanapén ülve, kéz a kézben végignéznek majd egy hosszú filmet. Ám aztán másképpen alakult. 2010 elején otthonában összeesett, majd kórházba került kimerültség miatt, később kiderült, hogy vérnyomásproblémái is vannak. Két és fél hónap után tért vissza a színpadra. 2013-ban megint beteg lett, 2014 elején ismét kórházba került, kiderült, hogy agydaganata van. A kínai Kantonba is elutazott gyógykezelésre, de végül az ottani orvosok mégsem kezelték. 2014. augusztus 6-án, 57 éves korában hunyt el agydaganatban. Forrás: Wikipedia, Blikk

  1. 4d szempilla

5 éves terv, 2024 | Sitemap